SAEED.ESTS

 
 

 ترین های گنیس

   

ترین های گینس چه کسانی هستند؟

ترین های گینس چه کسانی هستند؟

جنون رکورد زنی

اشتریا فرمن با ثبت 32 رکورد،تا کنون بیشترین رکورد را در کتاب رکوردهای جهانی گینس از آن خود کرده است.او در سال 1979 با 27 هزار پرش از روی خرک، برای اولین بار وارد رکوردهای گینس شد و از آن زمان بیش از 100 رکورد ورزشی ثبت شده را در گینس شکسته و در 32 رشته همچنان بی رقیب مانده است. این رکورددار گینس اهل جامائیکاست. اما به راستی چرا برخی جنون گینسی شدن می گیرند؟ پاسخ این نکته جواب های ساده ای دارد که اول بودنبهتر از بهترین بودن است.گینس همین احساس را در انسان بیدار می کند و در مقابل به شهرتی بزرگ دست می یابد. جواب بعدی جالب تر است و این که گینس غیر ممکن را ممکن می کند. یا تا به حال به این مسئله توجه کرده اید هنگامی که کسی کار غیر ممکنی را انجام می دهد جه احساس خوبی به همه دست می دهد؟ غیر ممکن را ممکن کردن یکی از بزرگترین لذات بشری است که هر زمان رخ میدهد، نه تنها خود فرد،بلکه همه احساس پیروزی می کنند. اگر داستان سفر به کره ماه ﮊول ورن را خوانده باشید، که پیش گویی این نویسنده که زمانی خواب و خیالی بیش نبود، امروزه به حقیقت پیوسته است؛ زیرا بودند افرادی که در خود این قابلیت دیده اند که به رویا های او جامه عمل پوشانند. اگر به فن آوری های روز توجه کنید، می بینید هر زمان که کشف و اختراعی رخ می دهد بلافاصله شرکت ها و سایر موسسات تحقیقاتی آن را می پذیرند و شروع به استفاده از آن می کنند. در دنیای ورزش هم با این مسئله مواجه هستیم  هر از گاهی مشاهده می شود که رکورد فلان رشته ورزشی شکسته شد و ورزشکاری دیگر که توانایی خود را کشف کردهبه پیشرفت هایی، گاهی هم باور نکردنی دست پیدا می کند. ما در زمانه پر هیجانی به سر می بریم. هر روز اتفاق جدیدی می افتد. می پرسید چه کسانی این کار را می کند؟ گینس این گونه به شما جواب می دهد: شما،من و همه کسانی که از اول بودن لذت می برند.

 

خطرناک ترین رکوردهای گینس کدام ها هستند؟

*گینس با طعم مرگ


 

*رکورد آتشین

تد بلچر کسی است که چند رکورد آتشین را در گینس ثبت کرده است و هنوز هم برای ثبت رکورد حاضر است تن به آتش بزند! او در سال 2007 با 2 دقیقه و 38 ثانیه سوختن بدون تنفس اکسیزن رکورد بیشترین زمان آتش گرفتن را به نام خود ثبت کرد.

*سوزن های المپیک

دکتر شنگ چی در آستانه بازی های المپیک 2008 پکن ، سوزنی را که به رنگ حلقه های المپیک بود در پوست سر، صورت، دست وسینه اش فرو کرد و خوش حالی اش را از میزبانی کشورش نشان داد.

  *رکورد نفس گیر

آیرودس گایچیونوس نفس گیر ترین مرد دنیا است که با 15 دقیقه و 57 ثانیه نفس گرفتن رکورد طولانی ترین زمان حبس نفس را در گینس ثبت کرد. برگزارکنندگان این مراسم بعد از رکورد اورا به بیمارستان منتقل کردند.

*حلقومی برای بارکشی

توماس بلک تورن یک دریل بزرگ 38 کیلوگرمی را با مته 24 میلی متری اش وارد حلقش کرد تا رکورد سنگین وزن ترین وسیله درون حلق را کسب کند.

  *راندن در آتش 

جنجالی ترین رکورد موتورسیکلت را کلنت ایوگ آمریکایی در سال 2008 ثبت کرد، او توانست از تونل آتش 61 متری به سلامت عبور کند و رکورد 54 متری قبلی را که متعلق به هو جون چینی بود بشکند.

 

با بامزه ترین رکوردهای گینس آشنا شوید؟

*ﮊانگولر بازی گینسی

 

«آدامسی ترین»

گری دوشل با مزه ترین رکورد دهه 90 گینس را به نام خود ثبت کرد . گری برای راهیابس به گینس 22هزار ساعت تلاش کرد تا ایده عجیب خود را عملی کند، گری نزدیک به بیست هزار متر پوست آدامس جمع آوری کرده که وزن آن ها به 365 کیلو گرم می رسد.

*قوی ترین ریه دنیا

مانجت سینگ از دوازده سال پیش تاکنون این رکورد را در اختیار دارد او یک بادکنک پلاستیکی ضخیم را که قطری حدود5.2 متر داشت در مدت 42 دقیقه باد کرد و رکورد دار دنیا شد.

*زبان درازتزین

گاهی وقت ها توانایی مادر زادی زمینه رکوردهی بامزه ای میشود؛ مثل استفان تیلور انگلیسی که زبانش از نوک تا میانه یعنی جایی که از دهان خارج میشودنزدیک به 10 سانتی متر طول دارد! یعنی تقریبا دو برابر یک زبان عادی.

*اسکیت باز کوچک

روحان آجیت کوکان پسر بچه 9 ساله هندی پا های خود را آنقدر باز میکند که می تواند پشت سر هم از زیر چند ماشین رد شود.او با اسکیت هایش معجزه می کند.

*جیغ و دیگر هیچ

رکورد بلند ترین جیغ تک نفره متعلق به یک زن 52 ساله انگلیسی با جیغ رعد آسای 129 دسی بل است! جیغ ﮊیل تنها 10 دسی بل ضعیف تر از صدای موتور جت است.

 

گینس رکوردهای عجیب و باور نکردنی هم زیاد دارد

*باور کنم یا نکنم

 

*چاق ترین دنیا

مانوئل اوریب مکزیکی با رکورد 597 کیلوگرم وزن از همه رکوردداران زنده و مرده قبلی چاق تر است. ایتالیایی ها به مانوئل پیشنهاد دادند عمل معده انجام دهداما او نپذیرفت و گفت ترجیح می دهد با رﮊیم وزنش را کم کند مانوئل تصمیم گرفت با رﮊیم طلایی اش در سال 2010 به 120 کیلوگرم برسد اما او حالا 250 کیلو وزن دارد.

*مرد چندش آور«دختر ها نخوانند از ما گفتن بود»

هر چند گینس از سال 2008 دیگر رکورد های چندش آور را ثبت نمی کند، اما مانورهان هندی 200سوسک زنده را در مدت 20 دقیقه بلعید و یا 250 مار زنده را از مجاری تنفسی خود عبور داد  یعنی آن ها را از بینی وارد و از دهان خارج کرد او در رکوردی دیگر توانست یک کرم به قطر 10 سانت را مثل چلو کباب زنده زنده ببلعد.

*نابینای موتور سوار

 بیلی باکتر تنها نابینایی بود که توانست در سال 2003  با سرعت 265 کیلومتر در ساعت پیست موتورسواری را طی کند و نزدیک به 7 سال رکورددار گینس باشد.

*سریع ترین  smsدنیا

سونیا کریستنس نروﮊی توانست یک پیام کامل را در 37 ثانیه و 28 صدم ثانه تایپ کند و رکوردار گینس شود پیامی که سونیا نوشت متشکل از حروفی بود که بیشترین تعداد حرف  و بیشترین تعداد کلید را داشت.

*مشت آهنی

علی باغچه تپه از ترکیه در سپتامبر سال 2007 موفق شد 317 بلوک بتونی را تنها در یک دقیقه با مشت هایش خورد کند و در یک رکورد شکنی چند رکورد را ارتقاء دهد.

 

بی مزه ترین رکوردهای گینس

*بابا نمکدون!

 

*جوان ترین بازیکن گیم

لیل پواسون بازی های کامپیوتری را از 2 سالگی آغاز کرد هنگامی که 4 ساله شد به مسابقات این سری از بازی ها راه یافت. لیل در 6سالگی به طور رسمی کم سن و سال ترین گیمر دنیا شد.

*سرم را سرسری متراش

شلوغ ترین مراسم مو کوتاه کنی دنیا! این عنوان رکوردی است که چندی پیش در ایالت کلرادوی آمریکا به ثبت رسید. در این مراسم 552 آرایشگر حرفه ای به موهای 552 داوطلب سر و شکل دادند.

*آمارگیری گینس

پرسش نامه پر کردن هم در شکل بی مزه ای می تواند رکورد گینس باشد 3هزار 461 فرم را بین یک جمع پخش کنید و از آن ها بخواهید  بعد از سوت مسابقه آن ها پر کنند! این رکورد هدفی ندارد جز جمع کردن یک مشت آدم علاف دور هم!

*سریع ترین تک چرخ زن دنیا

این رکورد بی مزه به عقیده بنده به راحتی در بلوار فرودگاه شکسته می شود. پاتریک فورتشن با موتور هوندا سوپر 1100 سی سی توانست رکورددار تک چرخ زنی گینس شود او با سرعت 307 کیلومتر تک چرخ زد.

*آقای کرم خاکی

آشتریا رکورد های زیادی در گینس دارد که یک از آن ها خیلی بی مزه است او یک پرتقال را با بینی بر روی زمین به مسافت یک مایل هل داد!(مادرش قربانش شود! ایشالا )

*زوج هم نام

خانم و آقای کلی هیربرنت که هر دو دقیقا یک اسم و فامیل دارند، همدیگر را در دنیای مجازی پیدا کردند و بهانه ای مثل نامشان باعث ازدواجشان شده است.

 

بعضی دیگر از رکورد های گینس

*گینس رکورد زیاد دارد

 

*چسبونک

رکورد نگه داشتن بیشترین قاشق بر روی صورت را جو آلیسون از ایالت دون در بریتانیا در 1 آوریل 2008 با نگه داشتن 16 قاشق بر روی صورت خود به دست آورد.

*دماغ دراز

مرد 80 ساله ترکیه ای با 14 سانتی متر بینی، صاحب رازترین بینی جهان است!

*پرنده کوچک

کوچک ترین پرنده دنیا مرغ پرنده زرین، پر زنبوری یا مرغ مگس خوار با نام علمی (mellisuga helenae) بومی کوبا می باشد.

*روزنامه فسقلی

کوچک ترین روزنامه جهان در اندازه 22*32میلی نتر در روز جشن رکورد های جهانی گینس در ایالت surrey در بریتانیا توسط روزنامه first news منتشر شد.

*ماشین افسانه ای

فراری افسانه ای مدل GTO 250 در حراجی لندن به قیمت 28/7 میلیون دلار فروخته شد و بدین ترتیب گرانترین اتومبیل جهان شد.

*سیب ﮊاپنی

بزرگترین سیب جهان یک کیلو 849 گرم وزن دارد که توسط chisato iwasaki در باغ سیبش در شهر هیرو ساکی در ﮊاپن پرورش داده شده است و در 24 اکتبر 2005 یه عنوان بزرگترین سیب جهان انتخاب شده است.

* خرگوش غول آسا

بزرگترین خزگوش جهان که درازای آن از نوک بینی تا دمش به 3/1 میرسد داریوش نام دارد. این خرگوش بزرگ تنها با 13 ماه سن وزنی در حدود22 کیلوگرم دارد. داریوش توانست رکورد مادر خود آلیس را بشکند.

*نخستین منشور حقوق بشر جهان

استوانه کوروش بزرگ، یک استوانه سفالین پخته شده، به تاریخ 1878 میلادی در پی کاوش در محوطه باستانی بابل کشف شد. در آن کوروش بزرگ رفتار خود با اهالی بابل را پس از پیروزی بر ایشان شرح داده است.


  + نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۹۰/۰۱/۱۶ ساعت 12:6  توسط SAEED-ESTS 
 

تمام حقوق مادی و معنوی این وبلاگ محفوظ می باشد
طراحی شده توسط یاس تم